ועד האיגוד: אריה אבנרי, ד"ר שרה אבין, גלית אבן חיים, מיכל בן עטר,
נעמה בר שדה, ד"ר לאוניד ברואודה, ימימה גולדברג, ריקי גוטליב,
מיריי דנון, ד"ר רבקה דוידוביץ אפשטין, יו"ר.
ועדת הביקורת: יפה גבעוני, חווה קרייסלר

וועד האיגוד מאחל לכם, לקראת ימי "אחרי החגים", שנה של צמיחה, התחדשות ובריאות
ולתכניות לפסיכותרפיה - שנת הכשרה פורייה ומוצלחת

ערב העיון של האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה בנושא:

"שום דבר לא אותו דבר" -
אימת הקטסטרופה, חווית ההמשכיות וטרנספורמציה נפשית - בחיים ובטיפול

בהשתתפות: (ע"פ סדר ההרצאות)
ד"ר יוסי טריאסט, חגית אהרוני, ד"ר גבי מן, פרופ' דני חמיאל

לקריאת סקירת ערב העיון לחץ כאן
סרטי יום העיון יופצו בימים הקרובים למשתתפים בערב העיון

גשרים

מי ייתן והשנה
אתיר את הקשרים
ואבנה לרגלי גשרים-גשרים

גשר מהשכל, ישר אל תוך הלב
גשר מכל מה שהדחקתי לכאב
גשר שישא אותי מעל כל הבדידות
ואחד לחלומות, שיוביל למציאות

גשר מפויס, חזק כמו יהלום
מהילד שהייתי לאיש שאני היום
אחד כזה יציב, מהזיוף אל האמת
(גם לגשרים הכי גדולים יש נטייה להתמוטט)

גשר צר מאוד שיוליך לאמונה -
באלוהים
בבני אדם
בפשטות הכוונה
ואחד כזה פנימי, שחרוט עליו את שמי -
הגשר המדויק, ממני אל עצמי.

נעם חורב 14.9.2020 (מתוך "מהמגירה")

חג סוכות, המסמל במסורת היהודית הכנסת אורחים, ישיבה בצוותא וחגיגה משותפת של שמחה, עלול לחדד בימי קורונה של הגבלות בחופש התנועה וההתקהלות את תחושת ה"לבד", את הניכור הבין אישי, ואת הפיצול החברתי.
בו זמנית, יכולה להתעצם הכמיהה והתקווה לחוויית ה"ביחד", לסולידריות ההדדית, ולימים עם שמחות והפתעות מפעימות, מרגשות ומְחיוֹת.

אחד האתגרים הגדולים העומדים בפנינו בתקופה זו הינו הפחתת תחושת הבדידות והניכור וחיזוק ההיבטים המצמיחים של הלבדיות, כך שיאפשרו בניית גשרים מגוונים בנפש וחתירה ליצירת גשר מדויק אל העצמי.

אנו מצרפים לעיונכם את מאמרה של חברת וועד האיגוד נעמה בר שדה:
"לבַדיוּת ובדידות – בנוכחות האחר ובהיעדרו – היבטים שפירים וממאירים"

לקריאת המאמר לחץ כאן

לפרסומים מקצועיים

התכנית להכשרת מטפלות ומטפלים
לטיפול בנפגעות ובנפגעי טראומה מינית
מרכזת אקדמית: נעמה בר שדה

נותרו מקומות אחרונים לשנת הלימודים תשפ"א

התכנית הדו שנתית להכשרת מטפלות ומטפלים לטיפול בטראומה מינית היא התכנית - הותיקה בארץ, המקנה למשתתפות ולמשתתפים בה היכרות מעמיקה עם הדינמיקה של מנעד הפגיעות המיניות בילדות ובבגרות והתנסות עם דרכי הטיפול בנפגעי ובנפגעות טראומה מינית. סגל התכנית כולל קלינאיות, קלינאים, פסיכואנליטיקאיות ופסיכואנליטיקאים מובילים, בעלי ניסיון עשיר בטיפול בטראומה מינית . הלימודים בתכנית מאפשרים העמקה בהבנה של התהליכים הרגשיים המורכבים ושל דרכי ההתמודדות של הנפגעות, הנפגעים והמטפלים כאחד, והם מקנים המשגה תאורטית, ראייה קלינית, רגישות טיפולית וליווי הדרכתי . הלימודים משלבים גישות תיאורטיות שונות העוסקות בפסיכותרפיה, בטראומה ובטיפול ייחודי בפוסט טראומה מינית ומורכבת, יחד עם התבוננות והקשבה קלינית לתיאורי מקרה מן -הספרות ובחינת חומרים והתנסויות של המשתתפים מן המפגש בפרקטיקה בשדה.

תהליך הלימוד כולל התבוננות עצמית והקשבה להדהודי הטראומה בתוכנו . התכנית מיועדת לנשות ואנשי טיפול בעלי תואר שני וניסיון של שנתיים לפחות במתן פסיכותרפיה בהיקף של חצי משרה לפחות.

מועד תחילת הלימודים: 1 בנובמבר 2020

לפרטים נוספים ולהרשמה לחץ כאן

תולעת ספרים מזמינה

לפרטים ולהרשמה לחץ כאן

הקרן לזכרה של פרנסס טסטין והתכנית לפסיכותרפיה של אוניברסיטת תל אביב שמחים להזמינכם ליום העיון השנתי ה-23 לזכרה של פרנסס טסטין, שיתקיים ביום ששי ה-6.11.2020, בין השעות 8:30-14:45. יום העיון יארח את ד"ר סוזאן מאילו, מרומא, איטליה.
יום העיון יתקיים באוניברסיטת תל אביב, באולם דולפי, למספר מוגבל של אנשים על פי הוראות השעה. תינתן קדימות להרשמה להשתתפות באולם לסגל
ותלמידי התכנית לפסיכותרפיה. יתר הנרשמים יוכלו להירשם לשידור בזום.
למייל זה מצורפת לכם התכנית המפורטת של יום העיון. בלינק הבא נא סמנו את העדפתכם (זום או אוניברסיטה, קבוצת השתיכות).
בהתאם לבחירתכם יישלח לכם לינק לתשלום.

לפרטים ולהרשמה:
https://forms.gle/mHgwEQ6rnMQXRw8d7

מערכת שיחות מזמינה אתכם להצטרף כמנויים, וליהנות הן מהחוברות העדכניות המהודרות היוצאות לאור שלוש פעמים בשנה, והן, ללא תשלום נוסף, מגישה חופשית למאגר המידע.

מאגר המידע האלקטרוני עומד בליבו של אתר שיחות, וכולל גישה מהירה ונוחה לכל חוברות "שיחות" שיצאו לאור מאז הקמת כתב העת ולכל המאמרים שהתפרסמו בחוברות אלו (למעט המאמרים שהתפרסמו בחמש השנים האחרונות, שבהם ניתן לצפות בתוכן העניינים ובתקצירים בלבד). בנוסף, במאגר המידע פועל מנוע חיפוש מתקדם, המאפשר לחפש מאמרים על-פי שם מחבר, מילות חיפוש, ועוד. בכך, מאפשר המאגר לא רק גישה לכל החוברות "שיחות" כחוברות, אלא גם משמש כאמצעי לחיפוש ולאיתור מאמרים מקצועיים שנכתבו בנושאים השונים שבהם עוסקת הקהילה המקצועית הפסיכותרפויטית בארץ. כך, למעשה, מוגש כאן לראשונה מאגר מידע מקוון מקצועי בעברית המאפשר לכל אנשי המקצוע גישה לחומרים מקצועיים שנכתבו בתחומי עניינם ועיסוקם. מאגר המידע מאפשר גם חיפושים צולבים (למשל, חיתוך של נושא מסוים ומחבר מסוים, וכד'). כמו כן, האתר מעמיד לרשות הקהילה המקצועית אפשרות לפרסום תוכניות לימודים, כנסים וימי עיון, וכל מידע מקצועי אחר הרלוונטי לקוראי "שיחות".

אנו מזמינים אתכן ואתכם להיכנס לאתר דרך הלינק המצורף http://sihot.org
להתרשם, ולמי שעדיין אינו מנוי – להצטרף כמנוי דרך האתר, ולהתחיל ליהנות, כאמור, הן מחוברות "שיחות" החדשות והן ממאגר המידע.