הננו מתכבדים להזמינכם להרצאה, הקרנת סרט ודיאלוג בנושא:

שורשי העצב
3.6.11 ,יום ו' בבוקר , 10:30 ועד 13:00 בבית אריאלה (רחבת מוזיאון תל אביב)
שד' שאול המלך, 25 תל אביב (חנייה בתשלום בצמוד למוזיאון)

 הפלמנקו בשביל (POR EL FLAMENCO)
(ספרד/ישראל, 52 דקות)
במאי: שם שמי, עורך: תום ברקאי, תסריט: שם שמי ותום ברקאי, צילום: גיא אסל ויוסי שמי, הפקה: אקשן מדיה

למידע מלא על הסרט

תקציר :

נסיעתם של זוג נאהבים ישראלי אל סצנת הפלמנקו בגרנדה שבספרד הופכת למסע אישי של הבחור אל שורשי העצב של עצמו. המפגש המקרי שלו עם יואל- גיטריסט פלמנקו ישראלי, החי באנדלוסיה הופך למסע משותף של שניהם אל לב תרבות הפלמנקו הצועני. המסע אל תוך הפלמנקו הופך עבורו לאובססיה המותירה מאחור את אהובתו ואת חייו הקודמים. המסע מוביל למפגש עם הדמויות המרתקות של הפלמנקו העממי אך לא פחות זהו מסע רגשי בחיפוש אחרי זהות עצמית. כרוניקה של אהבה בלב עולם הפלמנקו של אנדאלוסיה. סרט על תשוקה ואובדן.

חודשי הנדודים בעולם הפלמנקו חשפו בפניי לראשונה את הפצע הנורא שבתוכו גדלתי והפכתי להיות מי שאני. בשירת הפלמנקו נחשף בי הפצע – הפציעה של אבא מכדור בראשו במלחמת ההתשה. שבו ועלו בי זיכרונות כאבי התופת של אבא שבצילם גדלתי. זה היה מסע בלי דרך חזרה אל שורשי העצב של עצמי. ניסיתי לאסוף בתוכי בעזרת שירת הפלמנקו את השלם שהתרסק לרסיסים בלבי בילדות. הבכי שבכיתי שם עם השירה הזו, הזועקת היה גילוי המבותר שבתוכו מצאתי מחדש את עצמי פעם ראשונה בחיי – שלם. (שם שמי )

10:30-10:45 כיבוד קל והתכנסות.
10:45-11:40 הקרנת הסרט ב"שביל הפלמנקו", יוצר ובמאי הסרט מר שם שמי.
11:40-12:30 הרצאה והתייחסות לסרט "שורשי העצב – שורשי החיים: בין הפלמנקו לטנגו" ד"ר בעז שלגי, התכנית לפסיכותרפיה, בית הספר לרפואה, ' אונ תל- אביב.
12:30-13:00 שיחה בין ד"ר בעז שלגי ו מר שם שמי, התדיינות ודיאלוג עם הקהל.

ההרצאה של ד"ר בעז שלגי

ריאיון טלוויזיה בערוץ 1