מאמרים ופרקים מספרים- האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה מאמרים וספרים

אלו פוסטים מארכיון הנושא פסיכולוגיה – TED

מה החלומות שלכם? יותר טוב, מה החלומות השבורים שלכם? דן פלוטה חולם על זמן בו אנחנו מתרגשים, מתעניינים ומדעיים בנוגע להתפתחות של האנושות כמו שאנחנו בנוגע לתפתחות של הטכנולוגיה. “מה שאנחנו מפחדים ממנו הכי הרבה תמנע ממנו ההזדמנות למלא את הפוטנציאל שלנו,” אומר פלוטה, “דמיינו לחיות בעולם בו אנחנו פשוט מכירים בפחד העמוק והקיומי שיש לכולם — ונאהב אחד את השני בעצמה בגלל שאנחנו יודעים שלהיות אנושי זה לחיות עם הפחד הזה.”

החוקרת הקוגניטיבית ננסי אטקוף בוחנת את האושר: כיצד אנחנו מנסים להשיגו ולהעצימו, את העדר הזיקה בינו לבין מצבנו האמיתי ואת השפעתו המפתיעה על גופנו.

האם אנחנו נולדים אופטימיים או ריאליסטיים? טלי שרות חולקת עמנו מחקר חדש המציע שהמוחות שלנו מחווטים באופן כזה שנסתכל על חצי הכוס המלאה — וכיצד זה יכול להוות הן חסרון והן יתרון.

שפת גוף משפיעה על כיצד אחרים רואים אותנו, אבל היא גם עשויה לשנות את דרך הסתכלותנו על עצמנו. פסיכולוגית חברתית, אמי קדי, מראה כיצד “תנוחה עוצמתית” — עמידה בתנוחה המשדרת ביטחון, אפילו אם אנו לא חשים כזה — עשויה להשפיע על רמות הטסטוסטרון והקורטיזון במוח ואפילו להשפיע על סיכויינו להצליח.