סרטונים מומלצים

איסוף המחשבות על רגשות ככוח וכמכשול בטיפול מתדיינת / פרופ' יולנדה גמפל

מרצה: פרופ' יולנדה גמפל, פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל; המחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת ת"א; זוכת פרס (היימן 2001, Hayman) . סיגורני (2006, Sigourney) והוקרה על מפעל חיים מטעם האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, 2016. מחברת הספר: "ההורים שחיו דרכי".

קרא עוד >

אמיתי עד כאב- ויניייטה טיפולית על גבולות האמת, דרשה על מחשבותיו של ביון / ד"ר גילית הורויץ

מרצה: דר' גילית הורויץ, פסיכולוגית קלינית, פסיכואנליטיקאית ממכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, ראש מסלול ללימודי המשך "לקרוא את ביון" בביה"ס לפסיכותרפיה במכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית.

קרא עוד >

אשמה ורגשי אשמה: מהי תרומתו של הטיפול במקרה של עוול אמיתי? / ד"ר אבי ברמן

בהרצאה נבדיל בין רגשות אשמה של המטופל בחוויה בעולמו הפנימי לבין תגובתו הרגשית על עוול אמיתי שעולל. במקביל אעסוק בחווייתו של המטפל מול סיפורו של המטופל ובדילמה שבין תגובתו האותנטית (פנימית ובין אישית) של המטפל, לבין עשיית שימוש הגנתי בכלים הטיפוליים העומדים לרשותו. אטען כי עמדתו ואמונתו של המטפל והאינטראקציה האינטר-סובייקטיבית הנוצרת במפגש הם המחוללים את עיבודה של האשמה לכלל חוזקה.

דר' אבי ברמן. פסיכולוג קליני, מדריך, פסיכואנליטיקאי ,אנליטיקאי מנחה, אנליטיקאי קבוצתי. מורה ומדריך במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית ובית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב.

קרא עוד >

של מי האשמה הזאת?- מבט התייחסותי על אשמה כמכשול וככוח בקשר הטיפולי / ד"ר חנה אולמן

הרצאה זו תדון ברגשות אשמה של המטפל במהלך הטיפול האנליטי כמכשול וככוח בהתקדמות הטיפול. אסקור בקצרה את גלגוליה של האשמה בספרות הפסיכואנליטית החל באשמתו הלא מודעת של הילד האדיפלי וכלה באשמה אמתית על פגיעה באחר. אדון מנקודת מבט התייחסותית בשלשה מצבים במהלך טיפול בהם רגשי אשמה של המטפל הפסיכואנליטי הינם בלתי נמנעים ועלולים להביא לתקיעות כמו גם לגדילה משמעותית.

דר' חנה אולמן, פסיכולוגית קלינית מדריכה ואנליטיקאית מנחה במכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו ובעבר יו"ר המכון. מורה ומדריכה במסלול ההתייחסותי בבית הספר לפסיכותרפיה שבפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מדריכה בבית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר אילן. חברת הבורד של הארגון הבינלאומי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית ובעבר נשיאת הארגון. על ומאמרים The transformed self: On the psychology of religous conversion הספר מחברת התהליך האנליטי ועל האישי והפוליטי מנקודת מבט התייחסותית

קרא עוד >

על אשמה נרקסיסטית- התבוננות מחודשת על מקומה של ה'אשמה' בהגות הקוהוטיאנית / קלאודיה קוגן

רגש ה'אשמה' הינו תופעה נפוצה בתוך ספקטרום החוויות האנושיות. ככזו היא קיבלה מקום מרכזי בהגויות פסיכואנליטיות ופסיכותרפויטיות רבות אך בהגות הקוהוטיאנית נותרה כתופעה צדדית בשל הדגש שקוהוט נתן לתופעת הבושה שאיפיינה את אופני הפגיעה בציר הנרקיסיסטי. בהרצאה זו תחקר תרומתה של פסיכולוגיית העצמי לשאלת ה'אשמה' ותוצע המשגה הנוגעת בנושא מזווית חדשה. בנוסף להתבוננות התיאורטית יוצגו השפעותיו של המושג על הפרקטיקה הטיפולית הקלינית.

מרצה: קלאודיה קוגן, פסיכולוגית קלינית-מדריכה, יו"ר האיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות. מייסדת ומרצה ב"תכנית הכשרה תלת – שנתית ללימודי פסיכולוגיית העצמי". מרצה ב"רוח אדם" תכנית הפסיכואנליטית–בודהיסטית, ובתוכנית "פסיכולוגיית העצמי והמעשה הטיפולי" ביחידה ללימודי המשך בביה"ס לרפואה שבאוניברסיטת תל-אביב.

קרא עוד >

בגלל השנאה אנחנו זקוקים לאהבה ובגלל האהבה אנחנו כל כך מפחדים מהשנאה- מרכזיות הרגשות בתיאוריה הקלייניאנית של חיי הנפש / יעל חנין

ההרצאה תדון ביחס לרגשות בחשיבה הקלייניאנית, ביחסם ללא-מודע ובדיאלקטיקה שקיימת ביניהם בעולם הפנימי וביחסים הטיפוליים. נראה כיצד דיאלקטיקה זו באה לידי ביטוי ביחסי ההעברה וההעברה-הנגדית ונראה גם כיצד רגשות שעולים אצל המטפל כלפי המטופל או בתגובה אליו, יכולים לקדם את הטיפול או להפוך לגורם מעכב.

מרצה: יעל חנין, פסיכולוגית קלינית. פסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית הישראלית. מלמדת במסלול קליין ובמסלול מצבים מנטליים ראשונים בבית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. עורכת מדעית של תרגום ספרו של ג'ון שטיינר "לראות ולהראות – להגיח ממסתור נפשי" שיצאת בהוצאת "תולעת ספרים".

קרא עוד >

דברי פתיחה- ד"ר רבקה דוידוביץ אפשטין

קרא עוד >

ד"ר דרור אורן – גירושים כשבר במשפחה

ד”ר דרור אורן, פסיכולוג קליני מדריך ופסיכולוג חינוכי מדריך. ניהל את המכון לייעוץ ולטיפול רגשי במרכז הבין תחומי באוניברסיטת חיפה. חבר ועד האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה. מלמד בבתי ספר לפסיכותרפיה ומדריך אנשי מקצוע. מפתח גישה טיפולית לעבודה טיפולית דינמית עם הורים. מחבר ‘הורות במחשבה שנייה – להיות הורות רגשות, מחשבות ומעשים’ בשלבי פרסום של ספר בנושא הורות יחידנית. מפתח שותף ל”מדברים גירושים” משחק חוויתי טיפולי למשפחות בגירושים.

ערן הדומי, עו”ס קליני ופסיכותרפיסט המתמחה בעבודה עם הורים וילדים. נהל מרכז אבחון. מרצה על טיפול בילדים בביה”ס המרכזי לעובדים סוציאליים ומרצה באוניברסיטאות ומכללות שונות על “פיתוח חשיבה יצירתית”. מיסד ובעלים של סטודיו IGS לפיתוח משחקים להורים וילדים. ממציא המשחקים: “תשע דלתות”(2015), “מחשבות קטנות” (2016) ו”מדברים גירושים” במשותף עם ד”ר דרור אורן (2018).

קרא עוד >

משפחה טובה, משפחה מצמיחה- רגשות, תנועה וחיות במשפחה – שמואל גרזי

שמואל גרזי, פסיכולוג קליני ופסיכואנליטיקאי מנחה. מורה ומדריך בבתי הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה. עוסק ומלמד נושאים הנוגעים ב- “פסיכואנליזה של הרגשות “.

קרא עוד >

מה מאפשר לזוג להכיל יחד כאב של אובדן, אכזבה ואין ? – ד"ר מיטשל בקר

ד”ר מיטשל בקר, פסיכולוג קליני, מרצה בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר-אילן. מנחה קבוצות קריאה בספרות הפסיכואנליטית לאנשי מקצוע , כתב מאמרים על פסיכואנליזה התייחסותית עם דגש על שימור הדיאלקטיקה בין מודלים מונאדיים (תוך נפשיים) למודלים אינטר סובייקטיביים בהתייחס לנושאים של משחק, הזדהות השלכתית, נרקיסיזם , הכנסת אורחים, לידת הפירוש, והיעלמות.

קרא עוד >

'נקודת אי-ההפרעה' כנקודת מישען למפגש עם כאב נפשי בטיפול פסיכואנליטי – סמדר שטיינבוק

'נקודת אי-ההפרעה' כנקודת מישען למפגש עם כאב נפשי בטיפול פסיכואנליטי – סמדר שטיינבוק

סמדר שטיינבוק, פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל, יו”ר החברה הפסיכואנליטית

בישראל, יו”ר החברה הפסיכואנליטית, מורה ומדריכה במכון הפסיכואנליטי ובמרכז ויניקוט בישראל.

קרא עוד >

דברי פתיחה: ד"ר רבקה דוידוביץ אפשטין, יו"ר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה

סמדר שטיינבוק, פסיכולוגית קלינית ופסיכואנליטיקאית מנחה בחברה הפסיכואנליטית בישראל, יו”ר החברה הפסיכואנליטית בישראל, יו”ר החברה הפסיכואנליטית, מורה ומדריכה במכון הפסיכואנליטי ובמרכז ויניקוט בישראל.

קרא עוד >

Posts Navigation

הצטרפות לרשימת הדיוור

אם אתם אנשי מקצוע המעוניינים ליטול חלק בפעילויות האיגוד ורוצים בקידום מטרותיו, הנכם מוזמנים להרשם כחברים