הפורום הישראלי לפסיכואנליזה ופסיכותרפיה התייחסותית

מפגשים בימי קורונה

בימינו אלה כאשר קורונה הכתירה את עצמה והוכתרה על ידינו כמלכתינו  ומופיעה ללא הרף בשיח  הבריאותי, הפוליטי, וגם המקצועי אנו רצינו לשוב לממלכתינו אנו , לחזור לעיסוק  בפן המקצועי היומיומי, התאורטי, והקליני שלנו. כאשר תכננו את הכנס " לדמיין בעינים פקוחות" שהתקיים ביוני 2019, שאלנו את עצמנו בין היתר, מהו דמיון-כיצד מושפע מהסיטואציה החיצונית והחברתית, כיצד מתבטא או נחסם ולמה בקליניקה שלנו וכיצד קשור למיניות וטראומה.

מכיוון שלא יכולנו לדמיין את ההתרחשות הנוכחית, שאלה מעניינת למה, יש לנו אפשרות לחזור לשלוש מתוך הרצאות הכנס שניתנו על ידי דוברי עברית ולשמוע אותן בעברית, לדון בהן ולחשוב עליהן לאור המציאות העכשווית שלנו.

 

נקיים שלושה מפגשי  זום של כשעה ובהן הרצאה ודיון. שיתקיימו בימי ראשון ב20.30, כל שלושה שבועות

נשמח לפגוש אתכן/ם בארועים אלה.

 

3.5.2020

"הלא ייאמן פשוט ישנו: על שימוש בדמיון בפסיכותרפיה ובהדרכה התייחסותיות"

ד"ר עמית פכלר

פסיכולוג קליני, מלמד במסלול ההתייחסותי בביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב.

 

24.5.20

הפיה הטובה דיה: א-סימטריה והדדיות בהתפתחות היכולת לדמיין.

ד"ר אילנה לאור

פסיכולוגית קלינית ואנליטיקאית קבוצתית, מורה ומדריכה במסלול ההתיחסותי, התכנית לפסיכותרפיה אוניברסיטת תל אביב, יו"ר הפורום ההתיחסותי וחברת הוועד העולמי של יארפפ. כתיבתה המקצועית היא על התהליך הטיפולי וכותבת גם ספרי ילדים.

14.6.20

רבדים של אובדן ותיקון אירוטי

פרופ' גלית אטלס

פסיכואנליטיקנית, מדריכה ופרופסור בתכנית לפוסט דוקטורט בפסיכואנליזה של אוניברסיטת ניו יורק. היא חברת סגל במכון האנליטי NIP ובתכנית הבינלאומית NTP וכן חברת דירקטוריון בכתב העתPsychoanalytic Perspectives. אטלס פרסמה עשרות מאמרים, בעיקר בנושאים של מיניות ומגדר. 'חידת התשוקה: מיניות, כמיהה ושייכות בפסיכואנליזה' הוא סיפרה הראשון. סיפרה השני, בשיתוף עם פרופסור לואיס ארון ז״ל הוא "דיאלוג דרמתי: פרקטיקה קלינית עכשווית". סיפרה השלישי ״סודות של אחרים״ יראה אור בסתיו 2021.

בימים אלה אטלס עורכת את הספר

When Minds Meet: The Work of Lewis Aron

 

ישלח לינק לקראת כל מפגש . הכניסה למפגשים אינה מותנה בתשלום ולא ברישום מוקדם.  מקום למאה משתתפים. את המפגשים ינהל  ד"ר מיכה וייס, חבר וועד הפורום ההתיחסותי.

בברכה, וועד הפורום

יואב אנטמן, ד"ר נגה גוגנהיים, ד"ר דניאלה דנקנר, ד"ר מיכה וייס, אודי חן, גילי כ"ץ-בן שפר, ד"ר אילנה לאור (יו"ר), שרה מוליה, ד"ר אסתר רפפורט

חברות נילוות: נוגה אריאל גלור, ענבל מילר, שירה קדם -איילון